Parim vahend koduseks hammaste valgendamiseks – valgendav hambapasta või valgendusribad?

hammaste valgendamine - naine peseb hambaid

Öeldakse, et naeratus on ilusaim asi, mida inimene kanda saab. Julge ja enesekindla naeratuse tähtsamaiks osaks on valged hambad. Kahjuks võivad hambad muutuda tumedamaks, kollakaks või plekiliseks mitmel põhjusel. Tihti on selleks just nauditavad tegevused. Hommikune tass kohvi, õhtune klaas punast veini või isegi toidud nagu tomatikaste või mustikad. See ei tähenda, et naudinguid peaks vähendama või täiesti ära jätma. 

Ilusa ja valge naeratuse saavutamiseks võib lisaks igapäevasele suuhügieenile pöörduda hammaste valgendamiseks mõeldud toodete poole. Võimalusi hoolitseda oma hammaste valgenduse eest kodus, on üha rohkem. Olgu selleks valgendavad hambapastad, hambavalgendusribad, pliiatsid või LED-UV lamp, mis aitab naeratuse särama lüüa, kõiki tooteid iseloomustavad samad märksõnad – mugavus, kiirus ja kättesaadavus. 

Vaatame lähemalt, mis on parimad hammaste valgendamise tooted koduseks kasutuseks. 

SISUKORD
→ Kuidas valgendada hambaid ohutult?
→ Valgendavad hambapastad
→ Hambavalgendusribad
→ Muud tooted hammaste valgenduseks
→ Hammaste valgendamise komplektid
→ Hambad valgeks Hammas32 abil

Kuidas valgendada hambaid ohutult?

Hammaste valgendamiseks on palju spetsiaalseid tooteid. Siiski levib juhiseid, kuidas valgendada hambaid koduste vahenditega, mis ei ole algselt mõeldud selleks protseduuriks – alustades maasikatest ja sidrunist, lõpetades kookosõli ja isegi äädikaga. Ükskõik, mis põhjusel on inimene pöördunud loodusliku hammaste valgendamise poole, tuleb vaadata selle ohutusele. 

Oluline on vältida meetodeid, mis võivad hambaemaili kahjustada. Valede meetodite kasutamine võib põhjustada püsivaid kahjustusi. Hammaste tundlikkus, igemete ärritus, hammaste murdumise oht ja plekilisus on vaid mõningad näited probleemidest, mida võib endaga kaasa tuua vale hambavalgendus kodus. Parim on hammaste valgendamine, mis muudab küll hambad ühe või mitme tooni võrra heledamaks, kuid ei kahjusta samal ajal hambapinda. 

Üheks ohutuks looduslikuks valgendamise meetodiks peetakse hammaste soodapesu. Söögisooda on ohutu, väheabrasiivne ja plekke eemaldav. Soodaga hambapesu on justkui alternatiiv valgendavatele hambapastadele. Siiani on söögisoodat käsitlevates kliinilistes uuringutes välja tulnud, et kõrvaltoimeid ei ole. Samas võib tõhusus olla väiksem ning ajaliselt võib kuluda pikem periood, et saavutada soovitud tulemust. 

Riskide vältimiseks on kõige parem valida ohutud kodused hammaste valgendamise võimalused, mis on professionaalide poolt spetsiaalselt selleks eesmärgiks välja töötatud. Selleks, et tagada turvaline, aga efektiivne hammaste valgendamine, tutvustame selleks spetsiaalset ettenähtud tootevalikut. Oleme oma Hammas32 e-poodi võtnud vaid tooted, mis tagavad heledamad hambad ilma hambaemaili kahjustamata. 

Valgendavad hambapastad

valgendavad hambapastad - naine peseb hambaidValgendavad hambapastad on kõige traditsioonilisem, kiirem ja mugavam igapäevane viis, kuidas tagada endale särav naeratus. Vahetades tavalise hambapasta valgendava hambapasta vastu, saab oma tavapärast hambapesu rutiini jätkates tagada endale valgemad hambad. Just sellel põhjusel on valgendavate hambapastade kasutamine populaarne ning valik suur. Hambapastati erinevad aktiivsed koostisosad ja nende osakaal, lisaained, lõhn, maitse ning abrasiivsus. Millist valgendavat hambapastat valida?

Parim valgendav hambapasta on mitmetoimeline. Lisaks valgendavale efektile peaks hambapasta olema kindlasti madala abrassiivsusega, et tagada maksimaalne hambaemaili kaitse. Hea valgendav hambapasta on ka igemete vastu õrn ning meeldiva maitsega, jättes suhu mõnusalt värske ja puhta tunde. 

Dentissimo GOLD Extra Whitening on hambaid valgendav hambapasta, mille erilised koostisosad aitavad muuta naeratuse säravalt valgeks. Selle geel-hambapasta koostises olevate kullaosakeste ja looduslike koostisosade abil on hamba valgendamine tõhus ning ohutu. Hambapastas sisalduv hüdreeritud ränidioksiid tagab hambaemaili õrna ja mitteabrasiivse puhastamise, samal ajal kui kullaosakesed aitavad saavutada ja säilitada hammaste kõrgeimat esteetilist standardit.  Samasse tootesarja kuuluv Dentissimo GOLD suuvesi tagab koos hambapastaga valgendava efekti maksimaalse tulemuse. Kullaosakestega suuvee valgendamine aitab tagada soovitud resultaadi ning hoiab hambaid ja igemeid terved.

MEGASONEX on fluoriidivaba valgendav hambapasta, mis tugevdab hambaid ja vähendab nende tundlikkust, regenereerib emaili ja mikropragusid, tehes samal ajal hambapinna valgemaks ja siledamaks. MEGASONEX kasutab fluoriidi asemel nanohüdroksüapatiiti, et tugevdada hambaemaili.

Üks populaarsemaid hambapastasid meie tootevalikus on Opalescense Whitening. See on hambapasta, mis tõesti valgendab. Opalescence valgendus tugineb tehnoloogial, mis aitab hamba emaililt pigmendi eemaldada, olles samal ajal madala abrasiivsusega, et emaili ennast mitte kahjustada. Saadaval on klassikaline Cool Mint maitse, mis jätab suhu värskustunde ja professionaalse puhtuse, ning Sensitivity Relief, mis on mõeldud spetsiaalset tundlike hammaste valgendamiseks. Sensitivity Relief omab valgendavaid omadusi ja värsket maitset nii nagu paljude lemmik Cool Mint, aga sisaldab muuhulgas kaaliumnitraati, et vähendada hammaste tundlikkust.

Hambavalgendusribad

Hambavalgendusribad on, peale valgendavaid hambapastasid, ühed populaarsemad ja säästlikumad kodus kasutatavaid hammaste valgendamise tooteid. Hambavalgendusribad on efektiivsed ja ohutud ning väga mugavalt paigaldatavad. Siin on mõningaid näpunäiteid, mida meeles pidada erinevate hambavalgendusribade kasutamisel:

  • Järjepidevus on oluline. Kuuri läbiviimisel tuleks ribasid kanda igapäevaselt juhendis märgitud perioodi jooksul. Erinevalt tootjast on soovituslik kuuri pikkus tavaliselt 7-14 päeva. 
  • Ära hoia ribasid hammastel kauem kui on soovituslik. Kui juhendis on soovituslik valgendusriba peal hoida 20 minutit, siis jälgi aega. Liialdamine võib muuta hambad tundlikuks.  
  • Enne valgendusribade hammastele panemist võiks hambad üle harjata. Seda tuleks teha lihtsalt märja hambaharjaga, et eemaldada suurem katt ja toidu jäägid. Hambapastat on lubatud kasutada enne hammaste valgendusribade paigaldamist, kuid sel juhul ei tohiks see sisaldada fluoriidi. Fluoriid võib põhjustada valgendusaine ebatõhususe.
  • Ärge tarbige peale hambavalgendusribade kasutamist tumedaid toite ega jooke nagu šokolaad, kohvi, roheline tee, punane vein või marjad. Valgendamine võib avada hammaste poorid, muutes nad vastuvõtlikumaks. Kõige parem on valgendusribasid kasutada õhtul enne magama minekut. 

Meie tootevalikus leiduvad SmileLab hambavalgendusribad on välja töötatud terviklikuks hoolduseks. Kõik SmileLab valgendavad ribad on kujundatud äärmiselt mugavaks koduseks kasutuseks. SmileLab ASC (Advanced Smile Care) S-ribad parandavad üldist suuhügieeni, hävitavad kahjulikud bakterid ning eemaldavad hambakatu. Tulemuseks on valgemad, tervemad ning puhtamad hambad. SmileLab Flash hammaste valgendamise ribad on hetkel turul olevatest kodustest valgendusvahenditest kahtlemata kõige kvaliteetsem, kiirem, tõhusam ning ohutum võimalus. Vaid loetud minutitega saavutatakse erakordne tulemus. Peale SmileLab Flash kasutamist on naeratus loomulikult valge, särav ning meeldejääv.

White Glo Charcoal Whitening Strips on valgendavad aktiivsöeplaastrid, mis ei kahjusta hambaemaili. Aktiivsüsi eemaldab kohvi-, veini- ning suitsetamisest põhjustatud plekid. Eemaldab hammastelt 7 päevaga isegi kuni 10 aasta vanused plekid. Pakendis on 7 kleebiste riba nii ülemiste kui ka alumiste hammaste valgendamiseks. Kleebised kinnituvad kindlalt hammastele ja lubavad kasutamise ajal nii rääkida kui juua.

Muud tooted hammaste valgenduseks

hambad valgeks - mees peseb hambaidValgendav suuvesi võib olla täiendavaks sammuks hambavalgenduskuuris, kui sellega suud loputada peale valgendava hambapasta või valgendusriba kasutamist. Kui valgendavat suuvett kasutada igapäevaselt peale kodust valgenduskuuri või peale professionaalset valgendamist hambaravikabinetis, aitab see säilitada tulemusi ning takistada hammaste värvuse tuhmumisel. Nii saab edasi lükata vajadust hambaid uuesti valgendada. Nii nagu teisedki suuveed, on valgendav suuvesi ideaalne viis, kuidas tagada värske hingeõhk ja särav naeratus terve päeva jooksul kiirelt ning mugavalt ka kodust väljaspool. 

White Glo Charcoal Deep Stain Remover aktiivsöega suuvesi aitab valgendada hambaid ning värskendab koheselt hingeõhku. Aktiivsüsi on tugev absorbent, mis aitab eemaldada bakterid, mikroobid ning hambakatu. Nii tagab see kolm toimet – eemaldab hammastelt värviplekke, valgendab hambaid ning tugevdab hambaemaili.

Smilelab Flash Speed valgendav suuvesi on puhastava toimega tänu ksülitoolile. See valgendab ja puhastab suud, tagab värske hingeõhu ning kaitseb hambaid happeliste bakterite eest. Et saavutada maksimaalne valgendamine pinnaplekkide eemaldamisega, tuleb suuveega loputada 60 sekundit enne harjamist.

Erinevad hambapesutabletid on uudne ja loodussõbralik alternatiiv hambapastale, olles sobiv kasutamiseks kõigil pereliikmetel igapäevaselt, nii kodus kui reisil. Others teepuuõli ja aktiivsöega hambapesutabletid on mõeldud saavutamaks valgemad hambad. Süsimust tablett, valged hambad! Aktiveeritud süsi eemaldab hambakatu ja lööb teepuuga kampa, et hoida su hambad ja igemed terved. Sisaldab hüdroksuapatiiti, mis on naturaalne alternatiiv fluoriidile ning taastab hambaemaili. Hambapesutabletid on saadaval kahes erinevas koguses, 45tk purgis (reisipurk) ja 180tk purgis.

Hammaste valgendamise komplektid 

Hammaste valgendamise parimad tulemused on saavutatavad igapäevase hooldusega, õigete ja ohutute toodetega ning nende toodete kombineerimisega. Selleks on meie tootevalikus erinevaid hammaste valgendamise komplekte, mis tagavad komplekse ja tervikliku suuhoolduse kaunima naeratuse nimel. 

SmileLab on kõrgekvaliteedilise kosmeetikatööstuse üks kiiremini populaarsust koguvaid brände. SmileLab sõpradele on kokku pandud täiuslik suuhoolduskomplekt 4-in-1, mis sisaldab endas hambapastat, suuvett, valgendusribasid ja suuvärskendajat. Nende toodete kombineerimine oma igapäevases suuhoolduses tagab täieliku hügieeni ja hammaste puhtuse ning mis peamine – valged hambad. 

Rapid White hambavalgenduskomplekt sisaldab endas valgendavat pliiatsit, geeli ja hambapastat. Selle komplekti abil valgenevad hambad kuni kahe tooni võrra ühe kasutuskorraga ning kuue tooni võrra kõigest ühe nädalaga. Eemaldab orgaanilised plekid nii hammaste pinnalt kui ka sisemistest kihtidest. Ükski toode komplektis ei sisalda vesinikperoksiidi, mis tähendab, et kasutamine ei põhjusta hammaste tundlikkust. Komplekti abil on soovitatav hambaid valgendada kaks korda päevas, hommikul ja õhtul 7 päeva jooksul. 

Hambad valgeks Hammas32 abil

Kui soovid säravamat naeratust, on turul saadaval palju hambavalgendustooteid. Üha populaarsemaks muutuv kodune hammaste valgendamine on kättesaadav, mugav ja taskukohane. Selleks, et saaksid enesekindlusega naeratada ja ennastunustavalt naerda, aitab Hammas32 Sinu hambad valgeks! Sa ei pea lahkuma on mugavast kodust, et külastada poodi või hambaarsti kabinetti. Meie e-poest leiad rohkelt ohutuid ja tõhusaid hambaid valgendavaid tooteid. Oleme oma tootevaliku teinud teadlikult ja hoolega, et aidata Sinu naeratusel särada.