Näitan kõiki 9 tulemust

Hambapastad ja suuveed

Hammaste pesemise eesmärk on tagada terved hambad ja igemed, värske suuõhk ning ilus naeratus valgete hammaste näol. Esimene abivahend selle eesmärgini jõudmisel, lisaks hambaharjale, on hambapasta. Kuna hambapasta valik on õige suuhoolduse üks põhilisi alustalasid, tuleks enne erinevate toodete ja nende omadustega tutvuda.

Tänu tänapäeva teadlikkusele suuhügieeni olulisusest ning erinevate suuprobleemide olemasolust, on hambapastade valik lai – fluoriidiga hambapasta, fluoriidita hambapasta, ksülitooliga hambapasta, aktiivsöega hambapasta, looduslik hambapasta… Mille järgi valida enda jaoks õige hambapasta?

Mida hambapasta sisaldab?

Hambapastat kasutatakse igapäevaselt, kuid vähe mõeldakse hambapasta koostisele. Hambapastades on koostisosi, millele võiks teadliku valiku tegemisel tähelepanu pöörata.  

Abrasiivid on hambapasta koostisosad, mis aitavad harjamisel eemaldada hambakattu ja toitu. Kasutatavad abrasiivid on erinevad ning sellest tulenevalt on ka nende tugevus erinev. Pasta peaks puhastama hambaid ilma tugevate kriimustusteta ning hambapinda kahjustamata. RDA (inglise keeles Relative Dentin Abrasion) on hambapasta abrasiivsusnäitaja ning see jääb vahemikku 0-250. 

Elektrilise hambaharja juurde peaks kuuluma hambapasta, mille abrasiivsus võrreldes tavakauplustes müüdavate hambapastadega oleks madal. Parim hambapasta on RDA näitajaga 0-70. Hambapastasid RDA-ga üle 100 tasuks kindlasti vältida. Madala abrasiivsusega hambapasta sobib eriti hästi tundlikele hammastele.

ApaCare remineraliseeriv hambapasta on madala abrasiivsusega (RDA 50). Aktiivse mineraali sisaldusega hambapasta tugevdab hambaid ja kõvendab hambaemaili, muutes Sinu hambad tervemaks ja valgemaks. 

Dentissimo CompleteCare hambapasta põhineb looduslikel taimeekstraktidel. See tagab tervikliku suuhügieeni läbi 9 kasuliku toime: kaitseb kaariese eest, tugevdab hambaemaili struktuuri, eemaldab kattu, tagab loodusliku valgendamise, aitab hoida ära hambakivi teket, vähendab hammaste tundlikkust, tagab terved igemed, aitab ennetada põletiku teket ning tagab värske hingeõhu. Hambapasta orgaanilised koostisosad on hoolikalt valitud ja kontrollitud. Mõeldud igapäevaseks kasutamiseks.

Fluoriit hambapastas on peamine lagunemisvastane aine hammastele. Fluoriid takistab hammaste lagunemist, muutes hambaemaili vastupidavamaks hapete toimele. Samuti kiirendab fluoriid tervislike mineraalide kogunemist emailis, aeglustades hambaaukude teket. 

Kuigi madal fluorisisaldus aitab tugevdada ja kaitsta hambaemaili, võib liiga suure koguse fluoriga hambapasta põhjustada vastupidise efekti. Fluoriidi liigtarbimine võib viia hammaste fluoroosini, mis põhjustab hambaemaili värvimuutust. Täiesti fluorivaba hambapastat soovitavad hambaarstid kasutada väikelastel, kes ei oska hambapasta jääke suust välja sülitada.

Himalaya hambapasta neemiõli ja granaatõunaga on naturaalsete koostisosadega unikaalne hambakreem, mis sisaldab kaltsiumfluoriidi täiskasvanu hammastele tervislikus koguses. See hambapasta tagab hammaste ja igemete pikaajalise kaitse, hoiab ära halba hingeõhku ja hambakivi teket. Samuti takistab igemete veritsust ja vähendab turset.

GUM hambapasta Junior on hambapasta lastele vanuses 6+, sisaldades 0,32% naatriumfluoriidi, olles sobilik kooliealisele lapsele. See madala abrasiivsusega geeljas hambapasta on loodud spetsiaalselt selleks, et võidelda kaariesega hambaaukude ennetamiseks ja lapse hambaemaili tugevdamiseks. Mõnusalt mahedamaitseline, õrn ja hoolitsev Sinu lapse hammastele ning igemetele.  

Dentissimo KIDS on fluoriidivaba hambapasta lastele vanuses 2-6. Hambapasta on loodud spetsiaalselt laste hammastele ja põhineb looduslikel koostisainetel. Pastas sisalduvad kaltsium ja vitamiinid tugevdavad hambaid ning kaitsevad tundlikke igemeid. Hambapasta meeldiv karamelli maitse aitab teie lapsel igapäevast suuhügieeni järgida. 

Kuidas valida hambapastat?

Lisaks hambapasta koostisosadele, tuleb valiku tegemisel mõelda, millised on Sinu hambad: 

  • Kas Sul on muret hammaste tundlikkusega?
  • Kas Sinu igemed on terved või kipuvad veritsema?
  • Kas soovid tugevdada oma hambaemaili ja kaitset aukude eest?
  • Kas tahad värsket hingeõhku?
  • Kas otsid turvalist hambapastat, mille abil saavutada valgem naeratus, ilma hambaid lõhkumata?

Vastused nendele küsimustele aitavad leida just Sinu jaoks sobivaima hambapasta. 

Weleda Ratania on hambapasta tundlikele hammastele ja igemetele. Ratania juure ekstraktiga hambapasta puhastusaineks on mineraalne kaltsiumkarbonaat ehk kriit, mis puhastab hambaid õrnalt, aga põhjalikult. Regulaarne kasutamine vähendab hambakattu, kaitseb ja hooldab hambaid. Lisaks sellele tugevdab igapäevane kasutamine suu limaskesta, toniseerib igemeid ning aitab ennetada igemete veritsemist.

Smilelab Advanced Therapy hambapasta täidab kahte eesmärki – see on hambaid valgendav ja tugevdav. See mitte ainult ei muuda hambaid valgemaks eemaldades efektiivselt pindmised hambaplekid ja värvierinevused, vaid ka tugevdab igemeid ning kaitseb neid põletik eest. Pärast pesu koged lisaks kaunile loomulikule hambatoonile ka mõnusat värskuse- ja puhtusetunnet.

Swissdent Crystal on hambapasta neile, kes soovivad taastada oma hambaemaili ning muuta see välistegurite suhtes vähem vastuvõtlikumaks. Hambaemaili tugevdav ja mikromõrasid parandav valgendava toimega hambapasta sisaldab lisaks tugevdavatele biomineraalidele veel puuviljaensüüm papaiin, mis aitab naturaalsel teel lõhustada hambakatu koostises olevaid valke. Swissdent Crystal hambapasta on väga madala abrasiivsusega – RDA 14. Seetõttu sobib hästi eriti tundlikele hammastele.

Teised hambapesu tooted

Viimasel ajal on hambapastade asemel üha rohkem populaarsust hakanud koguma hambapesutabletid. Hambapesutablette on väga mugav ja lihtne kasutada – nägi tablett hammaste vahel katki ning hakka hambaid pesema. Hambapesutableti kasutamisel säästad loodust ja meid ümbritsevad keskkonda, kuna nende tarbimisel ei teki prügi ega ohtlikke jäätmeid, näiteks tühje hambapastatuube. 

Purebite looduslikud hambapesutabletid on mündimaitselised ja fluoriidivabad.  Need on mugav alternatiiv hambapastale, kasutamiseks kõigile pereliikmetele igapäevaselt nii kodus kui reisil olles. Mõnusa piparmündi maitsega mentoolsed tabletid jätavad suu mõnusalt värskeks ning panevad naeratuse särama.


Kliendiabi

Oleme Sulle rõõmuga abiks!

Kui soovid abi valiku tegemisel siis helista meile julgelt 55511022 või kirjuta otse chati’ aknasse (klikates sinisele suhtlusikoonile kodulehel all paremal) ja aitame Sind suurima hea meelega!