Uue hambaharja otsiku valimine ja vahetamine on imelihtne! (Philips Sonicare)

Miks tuleks hambaharja otsikut vahetada?

Küllap oled kuulnud hambaarstide soovitust, et peaksid oma hambaharja vähemalt iga kolme kuu tagant vahetama. Sama kehtib ka elektriliste hambaharjade puhul, täpsemalt nende hambaharja otsikute osas. Kuigi võiks ju arvata, et justkui töökorras ja mõned kuud kasutuses olnud hambaharja otsik pole ju probleem ja seda võiks vabalt edasi kasutada. Aga see pole sugugi mitte nii, sest hambaharja otsikule kogunevad selle aja jooksul erinevad silmale nähtamatud bakterid ja muud võimalikud haigusetekitajad. Teadlaste uuringud tulemused on sellekohapealt jahmatavad – väidetavalt on inimeste suuõõntest kokku leitud üle 700 erineva bakteriliigi, üle 30 seeneliigi ja mitmeid viiruseid, millest õnneks paljud siiski inimesele tavaolukorras ohutud.

Sellepärast tahamegi ju teha kõik võimaliku, et meie hambad ning üldse terve suu oleks heas seisukorras. Terved igemed, särav naeratus ning et ei peaks rohkem kui paar korda aastas hambaarsti juures üksnes kontrollis käima! Just seda saavutada aitab ka regulaarne hambaharja otsiku vahetamine.

Millal peaks hambaharja otsikut vahetama?

Arvutada seda, millal taas 3 kuud täis saanud on ettearvatavalt kahtlemata tüütu. Just selleks, meie kõigi elu lihtsamaks ja mugavamaks tegemiseks, on Philips Sonicare elektriliste hambaharjade puhul üks tore ja lihtne nipp, mille järgi saab kergesti aru, millal hambaharja otsik vajab vahetust.

Nimelt on hambaharja otsiku eesosas kaks sinist indikaator harjakest, mis uuena on sinised, ent kulununa muutuvad valgeks. Kuna harjame hambaid iga päev vähemalt kaks korda, siis on seda kerge järgida ja kui hambaharja otsik kulunud, saabki selle aegsasti uue vastu vahetada.

Asjalik nõuanne! Hambaharja otsiku vahetus on eriti soovituslik peale suuhügienisti külastus, kui oled lasknud näiteks hambaid soodapesuga puhastada või hambakattu eemaldada. Vastasel juhul on tegemist aja ning rahakuluga, sest bakterid Sinu vanalt harjapealt tulevad koheselt uuesti hammastele kurja tegema.

Leia endale just sobiv hambaharja otsik!

Iga uue elektrilise hambaharjaga tuleb tootja poolt kaasa vähemalt üks hambaharja otsik, üldjuhul aga 2-3 erinevat. Need kaasa pandud hambaharja otsikud on teadlikult erinevad pandud, et saaksid proovida ja leida just oma hammastele ja igemele sobivaima. Philips Sonicare hambaharjapead on saadavalt järgmiselt: a) eriti pehmed (UltraSoft), b) pehmed (Soft) või c) keskmised (Medium). On tavaks saanud, et uue elektrilise hambaharja ostuga tulevad kaasa kesmise tugevusega ehk Medium hambaharja otsikud.

Üsna levinud on ka probleem, et kipume hambaharja liiga tugevalt hammastele ja igemele suruma ning see põhjustab probleeme – näiteks veritsevad või liialt tundlikud igemed. Uutel elektrilistel hambaharjadel on juba selleks puhuks ka integreeritud surveandur, mis annab pesemisel Sulle kohe sellest märku ja saad pesemistehnikat korrigeerida. Muul juhul aga tuleks ise valida selline hambaharja otsik, et pesemine poleks hammastele või igemetele valus. Tulemuseks ongi tervemad ja tugevamad igemed ning säravam ja valgem naeratus, sest on teaduslikult tõendatud, et elektriline hambahari eemaldab ligi 10 korda rohkem hambakattu kui käsihambahari.

Milline hambaharja otsik sobib minu elektrilisele hambaharjale?

Kui viimasest hambaharja otsiku vahetusest on juba 3 kuud möödas ja vajad uut, siis võib esmakasutajatel tekkida küsimus, et millist siis valida? Või kas väljavalitud hambaharja otsik ikka sobib minu hambaharjale?  Philips Sonicare elektriliste hambaharjade puhul on tegelikult süsteem väga lihtsaks tehtud – sinna sobivad kõik Philips Sonicare hambaharjapead. Isegi lastele mõeldud hambaharja otsikud sobivad täiskasvanute hambaharjadele. Nii nagu eelnevast selgunud, peaksid vaid teadma, millise tugevusega hambaharja otsikud on just Sinu hammastele sobivaimad ja seejärel valida juba kas eelistad tumedat või heledat värvi otsikuid. Hambaharja otsikud on Philips Sonicare puhul saadaval kahes eri pakendis – kas kahekaupa või neljakaupa, vastavalt siis 6 kuu või 12 kuu varu ühele inimesele.

Seega järgmine kord kui aeg hammaste pesuks, mõtle korraks, millal viimati oma hambaharja otsikut vahetasid või lihtsalt vaata ega Sinu hambaharjapea sinised harjased juba valgeks muutunud pole. Hammas32 e-poes on saadava lai valik Philips Sonicare hambaharja otsikuid pea kõigis teadaolevates spetsfikatsioonides – tutvu valikuga siin. Kui Sa aga tunned, et selle valimine on liiga keeruline või sooviksid saada hoopis personaalseid asjatundja nõuandeid, siis võta meiega julgesti ühendust – aitame Sind sobiva valikul!

Ikka rohkelt naeratusi soovides!

Koostatud 9.oktoober 2020. Kasutatud allikad: Wikipedia, Philips

#hammas32 #philipssonicare #tervesuuheaks #harjapead #hambaharjaotsik #sonicare

 

Philips Sonicare harjapead