Kas suuvesi igapäevases suuhooldus rutiinis on vajalik?

Suuveega loputamine aitab tagada suu ja hammaste tervise.

Suuvesi on üks täiendavatest abivahenditest, mis aitab tagada suu ja hammaste tervise. Suuvesi võib olla väga kasulik täiendus igale hambahügieeni rutiinile. Siiski on suuveede ja nende kasutamise kohta palju väärarusaamu. Mingil hetkel on ilmselt enamik meist näinud suuvee reklaami, kus näitleja hoogsalt vedelikku suus ringi ajab ja sädeleva naeratusega lõpetab. Kas nii on ka tegelikkuses?

Kuna turul on nii palju tooteid, levivad müüdid ja eksitavad reklaamid, võib olla raske otsustada, kas suuvesi on suuhooldus rutiinis vajalik. Räägime suuveest, sellest, mida see teeb ja kuidas seda õigesti kasutada. 

Mille jaoks on suuvesi kasulik?

Suuvesi ehk ka suuloputusvesi on vedelik, mida kasutatakse suus igemete ja hammaste loputamiseks. Tavaliselt on suuveed antiseptilised lahused, mille eesmärk on ära uhuda suuremad toidujäägid ja vähendada mikroobide hulka suus. Antibakteriaalne suuvesi aitab niiviisi ennetada ja vähendada hambakattu ning sellest tulenevaid haigusi. 

Tänapäeval on välja töötatud erineva otstarbega suuveesid, mida kasutatakse muudel põhjustel. Näiteks seenevastase toimega suuvesi, põletikuvastane suuvesi, valgendav suuvesi või valuvaigistav suuvesi. Mõned suuvedelikud toimivad süljeasendajatena, et neutraliseerida hapet ja hoida suu niiskena suukuivuse korral. Halitoosi vastane suuvesi kontrollib või vähendab halba hingeõhku ja jätab suhu meeldiva maitse.

Kõigil suuveedel ei ole sama mõju. Tootjad võivad erinevate tulemuste saavutamiseks kasutada erinevaid koostisosi erinevates kontsentratsioonides. 

Suuvee kasutamine

Õigesti valitud suuvesi aitab igemepõletiku vastu.Suuvesi ei asenda suuhügieeni seisukohalt hammaste pesemist ega hambaniidi kasutamist ning see on tõhus ainult siis, kui seda õigesti kasutatakse. Suuveega loputamine võib tunduda elementaarselt lihtne. Siiski on mitmeid näpunäiteid, mida meeles pidada, et suuvee kasutamine oleks efektiivseim. 

Tavaline suuvee kasutamine hõlmab suu loputamist 20-40ml vedelikuga. Alati tuleks järgida tootja kasutusjuhiseid. Suuvett on soovituslik suus hoida vähemalt pool minutit. Kasutamise järgselt ei tohi suud puhta veega üle loputada. Suuvesi on mõeldud jääma hammastele, igemetele ja muudele suu pindadele toimima. 

Suuvett ei tohi kasutada kohe pärast hammaste pesemist, et mitte uhtuda ära hambapastast jäänud kasulikke fluorijääke. Isegi fluoriidi sisaldavat suuvett ei peaks tarvitama peale harjamist, sest see peseb hammastele jäänud hambapastas sisalduva kontsentreeritud fluoriidi minema. 

Suuvee kasutamiseks tuleb valida muu aeg, näiteks pärast lõunasööki. Üha rohkem on hakatud suuvett kasutama ka enne hammaste pesu. Suuvee ja hambaniidi kasutamine enne harjamist aitab lõhustada kattu ja eemaldada seda kättesaamatutest kohtadest, et seejärel hambaharjaga töö lõpetada. Nii ei pea suuvett kasutama eraldi ajal, vaid saab selle mugavalt lisada oma õhtusele suuhooldus rutiinile. 

Peale suuvee kasutamist ei tohiks süüa ega juua vähemalt 30 minutit, et vedelik saaks mõjuda. 

Parim suuvesi

Parim suuvesi on valitud isiklikust suuhügieenist ja vajadustest lähtuvalt. 

DENTISSIMO Gum Protection on suuvesi igemepõletiku vastu. Spetsiaalselt põletikuliste ja veritsevate igemete jaoks loodud suuvee igapäevane kasutamine ennetab igemeprobleemide tekkimist ja leevendab juba tekkinud sümptomeid. Tasakaalustatud kombinatsioon looduslikust somaalia mürripuu õlist, rataania- ja saialille ekstraktist tõkestab bakterite vohamist ning avaldab märkimisväärset rahustavat toimet igemetele, salvei desinfitseerib ja tugevdab igemeid. Suuvesi ei sisalda alkoholi. 

DENTISSIMO Gold  suuvesi on lumivalge naeratuse jaoks, loodud spetsiaalselt hammaste loomulikuks valgendamiseks. Kullaosakestega suuvee kasutamine aitab tagada soovitud valgendamise tulemus ning hoida hambaid ja igemeid tervetena. Looduslikke antibakteriaalseid aineid sisaldav suuvesi annab hammastele sädeleva läike ja puhastab hambaemaili õrnalt. Suuvesi ei sisalda alkoholi. 

Hammas32 e-poes on saadaval suuhoolduspaketid. Suuhoolduspakett sisaldab endas kõike vajalikku täielikuks suuhügieeniks ühele inimesele kolmeks kuuks. Suuhoolduspakett sisaldab endas:

  1. 1 elektrilise hambaharja otsikut. Valida on Oral-B CrossAction keskmise tugevusega hambaharja otsiku või Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence keskmise tugevusega otsiku vahel. 
  2. 1 ApaCare remineraliseerivat hambapastat 75ml
  3. 1 PUREMIND looduslikke hambapesutablette PIPARMÜNT 120tk
  4. 1 Opalescence Whitening Cool Mint 100ml hambapastat
  5. 1 GUM ActiVital (Q10 koeensüümiga) 500ml suuvett

GUM ActiVital suuvesi on mõeldud just igaõhtuse rutiini üheks osaks, tugevdades hambaid, parandades kahjustunud hambaemaili ja takistades kaariese teket. Sisaldab koensüümi Q10, aga ei sisalda tugevatoimelisi koostisaineid, alkoholi, ega parabeene. 

Suuveed Hammas32 e-poes

​​Suuvett saab kasutada halva hingeõhu ennetamiseks või peatamiseks, samuti hambakatu loputamiseks ja igemehaiguste vastu võitlemiseks. Suuvett ei saa kasutada tavalise harjamise ja hambaniidi kasutamise asendajana. Selleks, et suuvesi efektiivne oleks, tuleks seda õigesti kasutada. Endale sobiliku suuvee leidmiseks vaata meie e-poodi.