Elektriline hambahari vs tavaline hambahari – kumba eelistada?

Elektriline hambahari vs tavaline hambahari

Kellel saaks midagi selle vastu olla, et tema naeratus on kaunis ja särav. Oma hammaste regulaarne pesemine igal hommikul ja õhtul on parim ning ka lihtsaim viis hoolitseda oma naeratuse eest ja vältida hambaaukude ning hambakivi teket. Elektriline vs. käsihambahari – kumba eelistada?

On inimesi, kellele hammaste pesemine on tüütu kohustus, ja on inimesi, kes naudivad seda. Kas vead ennast vannituppa hambaid pesema vaid sellepärast, et su peas kõlab hambaarsti soovitus pesta hambaid kaks korda päevas kaks minutit? Või haarates oma elektrilise hambaharja järele naudid ka seda osa oma hommiku- ja õhturutiinist, sest soovid hoolitseda oma suuhügieeni eest, et tagada endale värske hingeõhk ja valge naeratus? Kumb oled sina ning millest sõltub hammastepesu nauditavus? 

Hammaste eest tuleb hoolitseda

Enda hammaste eest hoolitsemine algab igaühel enda vannitoast. See algab aga õigest hambaharjast. Kas sul on elektriline hambahari või tavaline hambahari? Õige hambaharja kasutamine muudab teie igapäevase suuhooldusrutiini mõnusamaks ja tõhusamaks. Mida aeg edasi, seda suuremat tähelepanu saavad elektrilised hambaharjad. Üha rohkem on läbi viidud kliinilisi katseid, mille tulemused kinnitavad, et elektriline hambahari hoolitseb hammaste eest paremini, kui tavaline käsihambahari. Vaatame üle, mida valida – kas elektriline hambahari või tavaline hambahari.

Elektriline vs. käsihambahari

Elektriline hambahari vs tavaline hambahariKäsihambaharjaga pestes teed sa ühe hambapesu jooksul hambaharjaga keskmiselt 600 liigutust. Selle tõttu käsitsi harjamine ei pruugi olla ülemäära põhjalik ega ajaliselt piisava pikkusega. Elektrihambahari on siin aga tõeliselt kasulik abimees, sest ainuüksi ühes minutis teevad harjased kuni 62 000 liigutust ja pesutsükkel on jaotatud nelja 30-sekundilisse ossa, mis tagab selle, et kõik hambad saavad vajaliku tähelepanu. Elektrilise hambaharja efektiivsus seisneb selles, et kiirelt ja õrnalt üles-alla vibreerivad harjased tekitavad sinu suus õhumulle täis pehme vahu, mis tungib hammaste vahele ja puhastab kaheminutilise pesutsükli jooksul terve suu perfektselt. Selle eest, et peseksid oma hambaid nii kaua, kui hambaarstid soovitavad ehk kaks minutit, hoolitseb juba sisseehitatud taimer. 

Parim viis ka lapsi oma hammaste eest hoolitsema innustada on just laste elektriline hambahari. Kogemused näitavad, et just elektrihambaharjaga tahavad nad oma hambaid pesta ja pesevad neid paremini, kauem ja regulaarsemalt kui käsihambaharjaga.

Vaata elektriliste hambaharjade hindasid

Mille poolest on elektriline hambahari parem?

Teaduslikult tõendatud uuringud ja katsed ning inimesed ise kinnitavad, et elektrilise hambaharjaga pestes on hambad puhtamad ning igemed tervemad – ei teki nii palju hambaauke, hambakivi ja ka naeratus on tänu sellele valgem. Lisaks on hammaste pesemine regulaarne, põhjalikum ja mitte enam üks tüütu kohustus, vaid lausa oodatud tegevus. Kui oled viimastel aastatel hambaarsti külastanud, siis küllap oled kursis, et nii hambaaukude parandamine kui ka hambakivi eemaldamine pole just meeldivad ega odavad teenused. 


Elektrilise hambaharja eelised

 • eemaldab ligi kümme korda rohkem hambakattu kui käsihambahari,
 • muudab sinu naeratuse juba seitsme päevaga kuni kaks korda valgemaks,
 • parandab sinu igemete tervist, sest on nende vastu õrnem,
 • on tänu integreeritud surveandurile ohutu,
 • hammaste pesu on regulaarsem ja põhjalikum,
 • on eeskujuks ja innustab ka sinu lapsi hammaste eest hoolitsema,
 • teeb sinu hambaarsti rõõmsaks.

Elektrilisi hambaharju on saadaval väga erinevaid, mis annab võimaluse valida enda jaoks sobiv. Sinu ja su suuhügieeni individuaalsete vajaduste katmiseks, on meie e-poes valik laialdane. Elektrilise hambaharja puhul saab ise kombineerida enda jaoks sobivaima hambaharja ja otsiku. See annab võimaluse ka ökonoomsuseks – peres saab olla üks elektriline hambahari ning igal pereliikmel eraldi otsik.

Elektrilistel hambaharjade funktsioonid ja mugavused

 • Elektriline hambahari vs tavaline hambahari1-5 erinevat hambapesu režiimi erineva pikkusega,
 • 1-3 erinevat harjaste liikumise kiirust,  
 • taimerid, mis hõlbustavad hambapesu ja annavad teada, millal oled hambaid piisavalt harjanud, 
 • ühilduvus telefoniga, et jälgida oma hambapesu harjumusi ning vajadusel neid parandada,
 • sisseehitatud surveandur, mis annab märku, kui vajutad hambaharja liiga tugevalt hammaste vastu, 
 • aku peab pikalt vastu ning laadimiskordade vahele võib jääda kuni kolm nädalat,
 • mugavad laadimisalused ja kaasaskantav karp hambaharja hoiustamiseks.

Elektrilised hambaharja otsikud saab valida täpselt vastavalt sinu isiklikele vajadustele:

 • kas pöörlev otsik või mitte, 
 • kas ülipehme, pehme või keskmine tugevus,
 • kas väiksem suurus või veidi suurem,
 • kas kummise kattega või plastikust.

Pääsed raskesti ligipääsevatesse kohtadesse

Elektrilise hambaharja väiksem pea annab eelise manuaalse hambaharja ees, võimaldades pesta ka raskesti ligipääsetavaid kohti, kus toit peituda võib. Lisaks sellele saab hambapesu otsiku kiiresti ja hõlpsasti asendada keeleharja otsikuga, et lõhustada keelele tekkinud mustus ja eemaldada halba hingeõhku põhjustavad bakterid ka mujalt kui vaid hammastelt. 

Elektrilist hambaharja peetakse paremaks ka breketite kandjatele. Need aitavad ligi pääseda väikestesse vahedesse, kuhu tavaline hambahari ei ulatu. Kiired harjaste liigutused tagavad hammaste puhtuse ka breketite taga. 

Elektriline hambahari on kergemini käsitletav

Otsus, kas valida elektriline hambahari või tavaline hambahari, võib esile kerkida ka piiratud liikumisvõimega või teatud haiguste puhul. Elektriline hambahari on kergemini käsitletav ning vajab tunduvalt vähem survet hammastele, tehes selle kasutamise lihtsamaks näiteks artriidi korral. Olenemata sellest, milline on teie domineeriv käsi, liigub elektriline hambahari üle hammaste samamoodi.

Paljud kliendid on meile andnud tagasisidet, et kui nad on elektrilist hambaharja proovinud, ei läheks nad enam kunagi tagasi käsitsi harja juurde, sest see ei anna neile samu tulemusi ja mugavust.

Populaarseimad elektrilised hambaharjad

Vaata kõiki elektrilisi hambaharjasid

 

Mille poolest on tavaline hambahari parem?

Elektriline hambahari vs tavaline hambahariHoolimata paljudest elektriliste hambaharjade plussidest, on inimesi, kes eelistavad käsihambaharjasid. Tuttavate asjade juurde on mugav ja kindel jääda. Valides, kas elektriline hambahari või tavaline, on manuaalsetel hambaharjadel on omad plussid, mida meeles pidada.

Käsihambahari on soodsam

Tavalised hambaharjad on soodsad ja kergesti kättesaadavad. Kõige lihtsam hambahari võib maksta vaid kolm eurot ning selle saab vajadusel alati kätte ka kõige lähemast ja väiksemast poest või tanklast. Sageli jagatakse isegi hambaarsti juures kontrolli või protseduuri käigus tasuta hambaharju. 

Käsihambahari on väiksem ning ei vaja laadimist

Tavaline hambahari on mõõtudelt väiksem ja kergem. Tihti valitakse reisile minnes kaasa võtta just tavalise hambaharja, kuna see võtab vähem ruumi ja kaalub vähem. 

Kuigi elektrilise hambaharja aku peab tavaliselt vastu nädalaid ja laadimine on tehtud väga mugavaks, ei vaja vaja tavaline hambahari laadijat ning on inimesi, kes peavad seda plussiks käsihämbaharjale.

Pühendades hambapesule rohkem aega ning keskendudes oma liigutustele, saab hambad puhtaks ka tavalise hambaharjaga. 

Populaarseimad käsihambaharjad

Vaata käsihambaharjade tootevalikut

 

Vali usaldusväärne müüja

Kui asud valima uut elektrilist hambaharja, tee kindlasti põhjalikult eeltööd. Parim viis selleks on uurida internetist. See on lihtne võimalus endale sobiv elektriline hambahari leida ja praegusel ajal ka kõige turvalisem ostu sooritamise koht. Paljudel juhtudel on sul isegi võimalik toodet proovida ja selle mittesobivusel müüjale kuni 100 päeva jooksul tagastada ning oma osturaha tagasi saada. Asjatundliku ja kliendile orienteeritud müüja käest saad alati vastuse kõigile oma küsimustele ning soovitusi, mida võiksid seadme valikul jälgida.

Elektriliste hambaharjade hinnad algavad mõnekümnest eurost ja lõppevad paarisaja euroga. Kallimatel harjadel on nutirakendus, mitmed režiimid ja tarvikud. Selleks, et veenduda elektriliste hambaharjade kasulikkuses, tasub tutvuda teiste kogemusega – paljud varasemad skeptikud kinnitavad pärast üleminekut elektrilisele hambaharjale, et ei oleks uskunud, et hambad tunduvad juba pärast esimest pesemist puhtamad, kui nad eales on olnud.

 

Osta oma hambahari Hammas32 e-poest

Hammas32 e-pood pakub Eesti suurimat elektriliste hambaharjade valikut. Leia meie tootevalikust endale sobiv hambahari kasutades elektriliste hambaharja valimise abilist või tutvu meie valikuga e-poes. Kui eelistad käsihambaharja leiad tootevalikust ka need, eriti populaarsed on oma keskkonnasäästlikuse tõttu bambusest hambaharjad.

Tutvu hammas32.ee esindusliku valikuga ja liitu meie rahulolevate klientidega. Aitame sind sobivaima elektrilise hambaharja leidmisel ja lubame, et sa ei kahetse!

E-pood