Milline on Sinu hambapasta RDA? Ja miks Sa peaksid seda teadma?

Mitmed uue elektrilise harja omanikud küsivad meilt, millist hambapastat uue harjaga kasutada ning kas on üldse vahet, millist pastat kasutada. Lühike ja selge vastus on – jah, on küll! Allpool aitame Sul orienteeruda hambapasta valikul ning tuletame meelde kõige olulisema näitaja, mida jälgida.

Mis on RDA ja miks see oluline on?

RDA- inglise keeles Relative Dentin Abrasion on hambapasta abrasiivsusnäitaja ning see jääb vahemikku 0-250. Üldreegel siinkohal- mida madalam näitaja, seda parem Sinu tervisele. Supermarketites massiliselt müüdavad pastad (nt kus suurelt Whitening jne) on reeglina hästi abrasiivsed. St. hambaemail valgendamine toimub keemilise “koorimise” teel, ning lubatud hambavalgendus toimub Sinu hammaste arvelt.

Harjates hambaid kõrge RDA sisaldusega hampapastaga on suur oht oma hambaid kahjustada, seda nii tavaharjaga kui elektrilise harjaga. Kuid kuna elektriline Sonicare hari teeb minutis tuhandeid liigutusi, siis kõrge RDA väärtusega hambapasta võib Sinu hammastele teha eriti suure karuteene.

Seda saab aga kergesti vältida, kasutades madala RDA sisaldusega pastasid. Hambapastat valides pea meeles, et RDA vahemikus 0-70 on ideaalne, aktsepteeritav on veel ka 71-100, kuid hambapastasid üle selle näitaja tasuks kindlasti vältida. Võrdluseks- nt Šveitsi kvaliteetkaubamärk Swissdenti hambapastadel on RDA näitajad vahemikus 9-14. Tuntumate kaubamärkide RDA võrdlust vaata tabelist siit:

Seega, järgmine kord, kui suundud poodi kas iseendale või oma perele hambapastat ostma, vaata lisaks hinnasildile ja tuntud kaubamärgile ka kindlasti ka RDA näitajat. Ideaalis, peaks see näitaja olema 70 või madalam, ükskõik kas Su hambahari on elektriline või mitte.

Tutvu madala RDA näitajaga Swissdent hambapastadega ka meie epoes siin.