Antigeeni kiirtest (Koroonatestid)

Antigeeni kiirtest on mugav, kiire ja usaldusväärne viis enesetestimseks, saamaks teada võimalikku nakatumist koroonaviirusesse. Antigeeni kiirtest põhineb SARS-CoV-2 antigeeni tuvastamise põhimõttel. Kiirtesti kasutamisel puudub igasugune füüsiline kokkupuude ning tulemus saabub juba 15 minutiga.

Kuidas antigeeni kiirtest toimib?

Ninaneelust spetsiaalse vatitampooniga. Testimine on lihtne, kiire ja valutu. SARS koroonaviiruse antigeeni test määrab koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis – kui test on positiivne, viitab see, et olete koroonaviirusega nakatunud. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem – reeglina mõni päev enne kuni umbes viis päeva pärast haiguse sümptomite teket.

Miks ennast testida?

Reisimise või ürituse külastamise eesmärgil, et tõestada enda nakkusohutust. Hoia end, püsi terve ja enneta! Hooli endast ja oma lähedastest ning testi ennast regulaarselt ning aita viiruselevikut ohjata.

Kas koroonatestid on usaldusväärsed?

Kiirteste kasutatakse juba paljudes Euroopa riikides ja peetakse usaldusväärseteks. Tihti kasutatakse kiirteste töökohtadel, hooldekodudes ja koolides. Mugavad kiirtestid on paljudes riikides abiks ka lennujaamades.

Mis on koroonaviirus COVID-19 ?

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, mis on geneetiliselt sarnane SARS koroonaviirusele (Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus).

COVID-19 sümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga samas võib esineda ka raske kopsupõletik, riskirühma kuuluvate inimeste puhul võib haigus halvimal juhul ka surmaga.

Enamikel koroonaviirusesse nakatunutest kulgeb haigus kergelt ja nad paranevad. Meenutame, et viiruse riskirühma kuuluvad vanemaealised ja krooniliste haigustega inimesed, kellel esinevad sagedamini rasked haigusvormid.

Koroonaviirused levivad enamikel juhtudel piisknakkusena (köhimisel, aevastamisel) ja otsekontakti kaudu. Harvem võib viirus levida ka saastunud pindade kaudu. Seni teadaoleva info kohaselt säilib SARS-CoV-2 viirus toatemperatuuril kuni 3 päeva. Samas on võimalik viirust pindadelt tõhusate puhastamisviiside ja puhastusvahenditega eemaldada.

Kuidas hoiduda nakatumisest?

Pese käsi – Käsi tuleks pesta sooja voolava vee ja seebiga, vajadusel kasutada käte desinfitseerimisvahendit

Liigu hajutatult – Avalikus siseruumis tuleb arvestada hajutatuse nõudega. Võõrastest inimestest tuleb hoiduda viiruseleviku seisukohast mõistlikusse kaugusesse.Väldi lähikontakti inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid ka ise haigestuda.

Väldi silmade, nina ja suu katsumist – Kui puudutad oma silmi, nina või suud mustade kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.

Otsi varakult abi – Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Jälgi oma tervist ja püsi kodus. Helista oma perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220.

Järgi hingamisteede hügieeni – Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.

Kanna maski – Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad inimesed kõigis avalikuks kasutamiseks mõeldud siseruumides, samuti neis ruumides, kus kontrollitakse COVID tõendit. Maski tuleb kanda nii poes, apteegis, teenindussaalides, postkontoris, raamatukogus, ühistranspordis, meelelahutuskohtades, üritustel, kinodes, teatrites, spaades – kõikides avalikes siseruumides, kus tegevuse iseloom seda vähegi võimaldab. Juhul, kui inimesel on maskikandmine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, peab ta seda kinnitama vastava arstliku tõendiga.

Kasutatud allikad: Terviseamet, Confido.

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.

Oleme abiks valiku tegemisel!

Helista meile tööpäeviti 55511022 või kirjuta otse chati’ aknasse (klikates sinisele suhtlusikoonile kodulehel all paremal) ja aitame leida just Sulle sobivaima toote.